KOBİ’lerin Yüzde 76,8’i E-ihracatı Bilmiyor

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler özellikle pandemi döneminde e-ticaretin ne denli önemli olduğunu kavramış olsalar da dijitalleşmenin nimetlerinden halen yeterince faydalanamadıkları bilinen bir gerçek. Bu işletmeler iç ve dış pazarlara erişim konusunda sıkıntılar yaşarken ürünlerin fiziksel dağıtımı ve lojistik süreçlerdeki güçlükler de karşılarındaki en önemli meydan okumalar. E-ticaretteki ödeme güvenliği ve müşteri güveni sağlama konusundaki zorluklar, işletmelerin dijital alanda daha fazla yer almalarını engelleyen etmenler arasında. Söz konusu e-ihracat olduğundaysa uluslararası pazarlara giriş, dil ve kültürel farklılıklar gibi konularda engeller yaşanıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş