CarrefourSA CEO’su ile Çok Kanallı Perakendecilikle “Müşterinin İstediği Yerde Olmak” Üzerine

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Organize gıda perakendesinde uzun yıllar en önemli başarı kriteri yeni satış alanı açmak suretiyle sermaye yoğun bir büyüme modeli uygulamak ve müşteriyi fiziki satış alanı içerisinde tutmaktı. Ancak içinde bulunduğumuz yeni dönemde bu yaklaşım artık yetersiz kalıyor. Bugün, tüketim ürünlerine ve gıdaya ulaşmak, bunları piyasadaki en uygun fiyatı kolaylıkla arayarak lüzumlu gördüğü miktarda ve bütçede temin edebilmek geçmişe göre çok daha kolay ve tek başına bir sadakat faktörü değil. Şirketlerin bir tercih noktası olabilmek için müşteriye bir anlam ifade etmesi, değer yaratması, hayatını kolaylaştırması gerekiyor. Sadece müşterilere de değil; yatırımcılarınıza, çalışanlarınıza, bayilerinize, tedarikçilerinize, faaliyet gösterdiğiniz muhite, doğaya ve sürdürülebilir yaşama yönelik değer yaratmanız gerekiyor. Dünyada son yıllarda ağırlığı gittikçe artan paydaş kapitalizminin omurgasını oluşturan da işte tam olarak bu: Değer ekosistemi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş