Karşı Tarafın Adil Oynamasını Nasıl Sağlarsınız?

Eylül 2016

Daha fazla içerik için

Son teklifi tahkime götürme stratejisi müzakerecilerin eline yeni ve değerli bir araç verir. Lütfen bu iki soruyu hızlıca cevaplayın: 1-Müzakere ederken karşı tarafın makul olmasını ister misiniz? 2-Müzakerelerde makul olmak iyi bir şey midir? Sorduğumuz herkes ilk soruya, ‘’evet’’ dedi ama ikinci soruda cevaplar değişkenlik gösteriyor. Akademisyenler ‘’evet’’e doğru eğilim gösterirken avukatlar ve iş insanları bu konuda tereddüt gösteriyor. Hukuki anlaşmazlıklarda, sigorta poliçeleriyle ilgili birbiriyle çatışan hak taleplerinde, hasım iki taraf arasındaki müzakerelerde, şişirilmiş iddialarda bulunmaya veya epey fiyat kırmış teklifler yapmaya açık taraflar vardır. Eğer öteki tarafın pozisyonu makul değilse, uygulamacıların önerilerine göre sizin makul tutumlar almanız da pek mantıklı değildir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş