Hizmetleri Ürünlere Dönüştürmek

Eylül 2016

Daha fazla içerik için

Danışmanlar ve Hukuk Firmaları için gelir artırma rehberi. Kurumsal müşterilere en iyi kalitede profesyonel hizmet sağlayan şirketlerin büyük bir avantajı vardır: Sağladıkları hizmetler özel uzmanlık gerektirdiğinden, çok kazançlı olabilirler ama burada daha az görünür olan bir dezavantaj da söz konusu: Eğer bir danışmanlık ya da hukuk firması, kazancını ikiye katlamak istiyorsa, danışmanların veya avukatlarının sayısını da ikiye katlaması gerekir. Danışmanlık şirketleri, hukuk firmaları, reklam ajansları ve diğer profesyonel hizmet sağlayan şirketler, ölçeklerini büyüttükçe brüt kâr marjlarını da yüzde 40’ın üstüne çıkarmak için uğraşırlar. Bu, benzer yapısal maliyetlere katlanmak durumunda olmayan ve yüzde 60 ila 90 arasında değişen kâr marjlarının keyfini çıkaran Google ve Adobe gibi şirketlerin aksi bir durum.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş