İyi Yönetilen Bir İnternet Sitesi Tüketiciye Satın Aldırıyor

Ekim 2019

Daha fazla içerik için

Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İrem Eren Erdoğmuş ve araştırma görevlisi Eda Kalaycı, farklı dijital mecraların müşteri sadakati üzerindeki etkisini incelemek için 821 tüketiciyle çevrimiçi anketler yaparak veriler topladı. Araştırmacılar, firmanın e-ticaret sitesini iyi yönetmesinin yanı sıra firma hakkında yapılan çevrimiçi yorum ve değerlendirmelerin müşteri sadakatinin her boyutuna etki ettiğini buldu. İyi yönetilmiş bir sosyal medya hesabı ise tüketicilerin yorum ve değerlendirme yapma niyetini olumlu etkileyerek dolaylı yoldan müşteri sadakatine etki ediyor. Sonuç: İyi Yönetilen Bir İnternet Sitesi Tüketiciye Satın Aldırıyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: MÜŞTERİLER
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş