Kariyer Sahibi Çiftler İlişkilerini Nasıl Yürütüyor?

Ekim 2019

Daha fazla içerik için

Başarılı ilişkilerin temeli, tahmin edilebilir tuzaklardan kaçınmaktan ve üç dönüşümü gerçekleştirmekten oluşuyor. Camille ve Pierre 40’lı yaşlarının başında, ikisininde evliliği bittikten bir süre sonra tanışmışlardı. Her ikisi de kariyerlerine ve bu yeni ilişkilerine ciddi biçimde yoğunlaşmıştı. Bir muhasebeci olan Camille’in eski eşi, şirketinde ortaklık almak için çok yoğun çalışan Camille’e biraz yavaşlaması yönünde baskı yapıyordu. Bir otomotiv şirketinde üretim müdürü olan Pierre’in eşiyse Pierre’in işi için gerekli coğrafi yer değiştirmeler nedeniyle kendi kariyerinden vazgeçmek durumunda kalmıştı. Pierre ve eşinin boşanma süreci ciddi biçimde sancılı geçmişti. (Bu makalede örnek olarak verilen çiftlerin adları değiştirilmiştir.) Geçmişteki bu tatsız deneyimlerin izlerini taşıyan yeni çiftimiz kariyerlerine eşit ölçüde önem verme konusunda baştan anlaşmışlardı. İlk dönemde işler yolunda gitse de Camille son iki yılda profesyonel hayatında izlediği yolun çok da istediği gibi gitmediğine kanaat getirmişti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş