Daha fazla içerik için

Washington State University’den öğretim üyesi Leah D. Sheppard ve Colorado Boulder University’den profesör Stefanie K. Johnson, bir şirketteki işten çıkarmalarla ilgili makaleler yazdı. Makalelerde kesintileri şirkete açıklayan yöneticilerin fotoğrafları da yer alıyordu. Araştırmacılar, katılımcılardan makaleleri okumalarını, fotoğraflardaki liderlerin dürüstlüğünü derecelendirmelerini ve kovulmaları gerekip gerekmediğine karar vermelerini istediler. Fotoğraftaki yönetici çekici bir kadın olduğunda insanlar daha az güvenilir olduğunu ve işten çıkarılmayı hak ettiğini düşünüyordu. Sonuç: İş Hayatında Güzellik Kadınlar İçin Bir Yükümlülük

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: CİNSİYET
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş