Daha fazla içerik için

Performansın zamanla değişimine dair bir çalışma... Harvard BusIness Review’un 2019’un en iyi performans gösteren CEO’lar listesinde yer alan yöneticilerin uzun bir süredir bu rolde bulunmaları oldukça etkileyici: Listede yer alanların CEO olarak görev yapma süresi ortalamaları 15 yıl. S&P 500’deki şirketler için bakıldığında bu ortalama 2017 yılı itibarıyla 7,2 yıl. Listedeki herkes kariyerleri boyunca muazzam bir değer yaratsa da diğer birçok CEO gibi onlar da performanslarında zaman zaman dalgalanmalar yaşamış. Bu durum yönetim kurulları açısından bakıldığında da tereddüde neden olan bir konu: Bir CEO’nun geçici bir sıkıntı mı yoksa uzun vadeli ciddi bir sorun mu yaşadığını nasıl anlayacaksınız? Buna nasıl bir reaksiyon göstereceksiniz? CEO’ların çok iyi performans rakamları da başka bir sorun teşkil edebilir: İyi performans gösteren bir CEO’nun görevi bırakma zamanının geldiğini nasıl anlayacaksınız?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş