“İş Dünyası Yeni Bir Sistem Oluşturmalı”

Ocak 2024

Daha fazla içerik için

Yüzer elektrik santrali Powership’ler ile dünyanın dört bir yanına enerji taşıyan Karadeniz Holding, alanında dünyanın liderlerinden. Enerji verimliliği sağlayan yüzer altyapılara odaklanan iş modeliyle sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu şekilde çalışan ve ihtiyacı olan bölgelere alternatif enerji çözümleri götüren holding, bugün kendisini bir “enerji dönüşüm şirketi” olarak tanımlıyor. Yaşadığımız dünyanın hızla değiştiğine dikkat çeken Karadeniz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Harezi Yılmaz, “İş dünyasının bu değişimi olumsuzdan olumluya dönüştürecek, büyümek yerine kalkınmayı önceliklendirecek ve kimseyi geride bırakmayacak yeni bir sistem oluşturması gerekiyor. Bu sistemi oluşturmak için iş stratejileri, iş yapış modelleri, değerler dahil olmak üzere tüm sistemin yeniden tasarlanması şart” diyor. Zeynep Harezi Yılmaz ile holdingin enerjiye erişim konusunda ne gibi zorluklara çözüm getirdiğini, insani yardım gemileri Lifeship’ler ile afetten etkilenenlere sağladıkları desteği ve geleceğe yönelik hedeflerini konuştuk. Röportaj Serdar Turan

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş