Gündelik Dehayı Kullanmak

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Ricky Linn

Michelin ön safta çalışan ekiplerini fark yaratmaları için nasıl yetkilendiriyor? ABD ekonomisinde ve diğer ülkelerde “iyi işlerin” kaybedilmesi çok sayıda tasarıya ilham kaynağı oldu. Bunlar arasında yönetim kurullarında zorunlu işgücü temsili, esnek ekonomi çalışanlarına sağlanan yan haklar, insan sermayesine yapılan yatırımlar için sunulan vergi indirimleri ve asgari ücret sayılabilir. Bu fikirlerin bazıları değerli olsa da sorunun temeli olduğuna inandığımız meseleyi ele almıyor: Düşük ücretli işlerin asgari düzeyde yeteneğe sahip insanlarla dolu olduğuna dair yaygın varsayım. Bu, milyonlarca çalışanın becerilerini geliştirme ve zekalarını kullanma fırsatından mahrum kalmasına yol açan bir önyargı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş