Daha fazla içerik için

Bir yazılım firmasının stratejiden sorumlu üst yöneticisi Tara, C seviye yöneticilerin en yeni üyesiydi. CEO dışındaki diğer yöneticiler yönetici ekibine şirket satın almaları ve birleşmeleri sırasında teknoloji bölümünden katılmıştı. İçlerinde MBA yapmış tek kişi olan Tara işletme tarafından gelmiş ve yönetim kurulu tarafından tavsiye edilmişti. Firmanın parçalara ayrılmış bölümlerinde tutarlı bir strateji yürütmek şeklinde özetlenebilecek görevi konusunda heyecanlıydı. Ancak birkaç ay geçmesine rağmen Tara büyük bir başarı elde edememişti. Her hamlesinde meslektaşları tarafından engellenmişti. Hayal kırıklığına uğrayan Tara yönetim kurulundaki destekçilerinden CEO pozisyonu için ona arka çıkmalarını istedi. Destekçileri onu sadece reddetmekle kalmayıp ilgili pozisyon için onu önermelerinin hata olabileceğini söylediğinde çok şaşırdı. Peki Tara nerede hata yapmıştı?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş