Etik Bir Şirket İnşa Etmek

Ocak 2022

Daha fazla içerik için

Jon Cowan

İnsanlar iş hayatına atılırken hazır bir ahlaki karakter taşımazlar. Nasıl ki beceri ve kabiliyetlerini zaman içinde geliştiriyor ya da köreltiyorlarsa, daha etik olmayı ya da olmamayı da çalışırken öğrenirler. Fakat pek çok kuruluş, çalışanlarının ahlaki gelişimine yönelik uzun vadeli bir bakış açısı benimsemek yerine etik eğitimini tek seferlik bir etkinlik olarak ele alıyor; hatta genellikle işe alım süreçleriyle sınırlı tutuyor. Daha sonraki aşamalarda yapılan etikle ilgili çalışmalar ise sadece davranış kurallarının benimsenmesi ve muhbirlik sistemlerinin kurulması şeklinde. Bu tür önlemler etik olmayan eylemleri bir derece dizginleyebilse de çalışanların ahlaklı insanlara dönüşmesine faydalı olmayabilir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş