Endüstri 4.0 Dönüşümünün Sancıları

Ağustos 2019

Daha fazla içerik için

Endüstri 4.0 israfı önlemek, kaynakları etkin yönetmek, maliyetleri düşürmek, kitlelere kişisel üretim yapabilmek gibi avantajlarıyla firmalar için son derece cazip bir yenilik. Fakat Endüstri 4.0’ı benimsemek göründüğü kadar kolay bir süreç değil. Peki firmalar, Endüstri 4.0’ı nasıl nasıl algılıyor ve bu dönüşüm sürecinde ne gibi sıkıntılarla karşılaşıyor? Araştırmacılar bu sorulara cevap verebilmek için Endüstri 4.0’a yönelik etkinliklerde ve fuarlarda katılımcı firmalarla doğrudan iletişime geçerek konunun uzmanları ile görüşmeler yaptı. TTGV, ENOSAD ve üye firmalarla görüştü, Makine Mühendisleri Odası İstanbul şubesindeki toplantılara katıldı, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri 4.0 Platformu yönetimiyle iletişim kurdu. Ek olarak pek çok sivil toplum kuruluşuyla irtibata geçerek konuyu tartıştı. Araştırmacılar, bu görüşmeler sonucunda firmaların Endüstri 4.0 dönüşümüne dair çarpıcı tespitlere ulaştı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş