Derin Teknolojiye Daha Fazla Yatırım Yapılmalı

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Görüntüleme sistemleri, biyoteknoloji, sensörler, ve mikroteknoloji konularında 50’yi aşkın patenti bulunan, beş farklı derin teknoloji firmasında girişimci olan, gerçekleştirdiği çalışmalarla Avrupa Araştırma Konseyi ERC’nin prestijli ileri seviye araştırma ödülünü kazanan Prof.Dr. Hakan Ürey, alanında Türkiye’nin önde gelen bilim insanlarından biri. Koç Üniversitesi’nde Optik Mikroelektrik Laboratuvarı’nı kuran ve yine kurum bünyesinde öğretim üyeliğine devam eden Ürey, aynı zamanda Türkiye Bilim Akademisi’nin de bir üyesi. Pek çok patentli buluşu şirketler tarafından hayata geçirilmiş bir girişimci şapkası da taşıyan Ürey’le özellikle metaverse’le birlikte kullanımının yaygınlaşması beklenen ve daha fazla gündemimize giren genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojilerinin bugünü ve geleceğini konuştuk. “Metaverse için bir hayal ya da mit demek doğru değil; oldukça gerçek bir seviyedeyiz diyebiliriz” diyen Hakan Ürey ile gelişmekte olan yeni nesil teknolojilerle ne gibi iş modellerinin oluşabileceği, yeni yeteneklerin hangi alanlara yönelmesi gerektiği ve iş dünyasının XR teknolojileriyle ne gibi fırsatlar yakalayabileceklerini değerlendirdik. Röportaj: İdil Ada Aydos

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş