Adım Adım Gerçek Zamanlı Fiyatlandırma Rehberi

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Özellikle fiyat dalgalanmalarının sıkça yaşandığı enflasyon dönemlerinde fiyatları hızla ve büyük ölçekte değiştirebilmek, dijital perakendecilerin şirketlerini farklılaştırmalarında önemli rol oynuyor. Birçok perakendeci fiyat bilgilerine ulaşmak için rakiplerinin web sitelerini inceliyor ve kendi fiyatlarını da manuel ya da otomatik olarak bu bilgilerin ışığında belirliyor. Bunu yaparken de genellikle en düşük fiyat sunan rakiplerinden yüzde X veya X dolar daha düşük fiyatlandırma stratejisini kullanıyorlar. Ancak böyle basit yöntemlere başvuran perakendeciler önemli fırsatlardan yararlanma şansını kaçırıyor, zira aralarında ürünün bulunabilirliğinin de yer aldığı birçok etkene uygun biçimde yanıt veremiyorlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş