Araştırmalara Göre İş Yerinde Daha İyi Mola Verme Yöntemleri

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Üretken olmak, birçoğumuz için çalışmaya daha fazla zaman harcamak anlamına geliyor. İşteki görevlere ne kadar çok zaman ayırırsak, o kadar çok iş bitirebileceğimiz düşüncesi mantıklı gibi görünüyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, popüler literatür de çalışma zamanını en üst düzeye çıkarmakla ilgili tavsiyelerle dolu. Örneğin, “CEO’ların günlük rutinleri” genellikle sabah 4’te uyanmak, hafta sonu çalışmak ve hatta “ne sıklıkta tuvalete gidileceği konusunda stratejik olmak” gibi maddeler içeriyor. Sürekli artan iş yükünün üstesinden gelmek için birçok çalışan kendini zorlamayı, öğle yemeğini atlamayı ve mesaiye kalmayı tercih ediyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş