Daha Az Nakitli Toplum Yolculuğu

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

Geçtiğimiz günlerde İsveç’ten gelen bir haber ödemeler dünyasının geleceği hakkında farklı tartışmalara sebep oldu. Bu habere göre, Avrupa’da 1661 yılında ilk kez banknot çıkaran ülke olan İsveç, 2021 itibarıyla kendi dijital para birimini kullanmaya başlayacak ve 2023’te dünyanın ilk “nakitsiz toplumu” olacak. İsveç’in de aralarında bulunduğu İskandinav ülkeleri nakitsiz toplum yolculuğunda dünyanın en çok mesafe kateden bölgesi. Öyle ki örneğin İsveç’te pek çok noktada nakit kabul edilmezken The New York Times’a göre 10 milyonluk nüfusun yüzde 20’si artık ATM’leri kullanmaz olmuş, zira para çekme ihtiyaçları yok

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş