​CEO’nun Cinsiyeti Hissedar Savaşlarını Nasıl Etkiler?

Temmuz 2022

Daha fazla içerik için

Bugüne kadar yapılan araştırmalar, aktivist yatırımcıların kadın CEO’lar tarafından yönetilen firmaları hedeflerine almaya eğilimli olduğunu gösteriyordu. Yeni araştırmalar da yatırımcıların kendi adaylarından birini veya daha fazlasını yönetim kuruluna yerleştirmeyi umarak bir vekalet yarışına giriştiğinde CEO’nun bir kadın olmasının, sıradan hissedarların desteğini kazanma ihtimalini artırdığını ortaya koyuyor. Bu sıradan hissedarlar bireysel olarak az değer taşısalar da bir grup olarak çok önemli bir oy miktarını oluşturuyorlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş