Çalışan Jenerasyon Emekliliğini Ne Zaman Bildirecek?

Temmuz 2019

Daha fazla içerik için

Şirketler, global nüfus yaşlandıkça bir meydan okumayla karşı karşıya kalıyor: “Topal ördek” olmamak için ayrılma planlarını önceden belirtmekten kaçınan milyonlarca çalışanın emekliliğine hazırlık yapmak. Çalıştıkları organizasyonlar toplamda 2,9 milyon kişiye istihdam sağlayan 143 İK yöneticiyle yapılan 2018 tarihli bir ankete göre, şirketler emeklilik hızını önemli bir mesele olarak görüyor ve bu konuda endişelenmek için makul sebepleri var. Fakat yalnızca çok az sayıda şirket bu soruna yönelik etkili aksiyon aldığına inanıyor.​

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş