Bir Resim Bin Rakama Bedeldir

Haziran 2013

Daha fazla içerik için

Araştırmacılar, insanların olasılığı anlamakta yaşadığı sıkıntıyı 1960’larda keşfetti. Yeni çalışmalar, verinin nasıl sunulduğunun büyük etkisi olduğunu ortaya koydu. Özellikle grafik sunumlar ve bilgisayar simülasyonları işe yarayabilir. Bir deneyde, 257 ekonomiste basit bir regresyon analizi verdik ve çeşitli çıktıların olasılığını sorduk. Bu ekonomistlerinden bazılarına veriler, bilimsel ekonomi dergilerindeki olduğu biçimde sunuldu: Ortalama, standart sapma vb…

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş