Küpler Hakkında Bir Diğer Argüman

30 Haziran 2013, Pazar

Yapılan bir araştırmada “kutunun dışında düşünenler” yani 5x5 inçlik bir kutunun ve plastik küpün hemen dışında oturan kişileri sözel etkinlik alanındaki sorulara, küpün içinde oturanlara oranla yüzde 32 daha doğru yanıtlar verdi. Singapore Management University’den Angela K.-y. Leung K yönetimindeki araştırma ekibi, rahatlık, kapalı mekan korkusu ve bir kutunun içinde bulunma gibi değişkenleri ele aldı. Dış kısımda yer alan kişilerin gösterdiği üstün performans, “yaratıcılık hakkındaki...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş