Bir "Kilit Adam" Olmanın Faydaları

Eylül 2017

Daha fazla içerik için

İki tane peyzaj bakım çalışanı düşünün. Bir tanesi bir peyzaj şirketi tarafından işe alınmış, diğeri ise çok uluslu büyük bir şirketin genel merkezlerinde alan bakım işlerini üstleniyor. İkisi de aynı tür işler yapıyorlar fakat birisi şirketin ana merkezinde çalışırken diğeri ise çevresel birimde çalışan bir eleman. Yeni bir araştırma “merkeze karşılık çevresel pozisyon” ile ilgili bir ölçek ortaya koyuyor. Bu, insanlara “kilit” bir pozisyonlarının olup olmadığını (araştırmacılar tarafından “kritik, yeri doldurulamaz, kapsamlı ve önemli” olarak tanımlanıyor) yani şirketin merkezi noktasında olup olmadıklarını belirlemelerinde yardımcı olacak bir araç olmakla birlikte; bir çalışanın ölçek üstündeki pozisyonunun, işten, iş güvencesinden ve tükenmişlikten kaynaklı olarak değerlendirilen, şirkete olan bağlılığını nasıl etkilediğini de inceliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş