Bir Bilim İnsanı Gibi Çalışın

Haziran 2022

Daha fazla içerik için

Yöneticiler her gün ürünler, müşteriler, kaynak tahsisi, çalışan ücretleri gibi birçok konu hakkında, daha önce eleştirel gözle hiç incelenmemiş, eleştirilmek şöyle dursun sorgulanmamış varsayımlara dayanarak kararlar alırlar. Yöneticilere hatalı olduğu ortaya çıkan uygulamaları neden sorgulamadıkları sorulduğunda sıklıkla duyduğumuz şey, “Bugüne kadar bunu bu şekilde yaparak hep başarılı oldum. Dolayısıyla başka bir şekilde yapmayı asla düşünmedim”dir. Ancak şüpheciler, uygulamaların altında yatan fikirlerin yanlış, kafa karıştırıcı, hatta maliyetli olduğunu ortaya koyduğunda, liderler varsayımları sistematik olarak test etmenin önemini kavrarlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş