Başarılı Networkler Kuran Kadınların Sırları

Kasım 2019

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Daha fazla sayıda kadın yöneticinin üst düzey yönetim görevlerine yükselmemesinin en sık atıfta bulunulan nedenlerinden biri, organizasyon ve endüstrideki gayri resmi ağlara erişimlerinin yetersizliği. Bazıları suçu bilinçdışı önyargılara atıyor: Yüksek mevkili erkekler diğer erkeklerle daha kolay bağlantı kuruyor. Diğerleriyse bu durumun nedeninden bahsederken ofisin temizliği ve bakımından çocuk büyütmeye, orantısız bir biçimde kadınlara düşen ve onlara mesleki ilişkilerini geliştirmek için daha az zaman bırakan mesleki ve kişisel yükümlülüklerden dem vuruyor. Ancak bazı kadın liderler güçlü ağlar kuruyorlar ve sonuç olarak daha büyük nüfuza ve daha üst düzey pozisyonlara kavuşuyorlar. Peki bu kadınlar neyi farklı yapıyor?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İLETİŞİM
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş