Aşırı Güven Bulaşıcıdır

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Aristoteles’in dediği gibi, insan sosyal bir hayvandır. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, bu sosyalliğin insanların kendi düşüncelerine ve yargılarına dair güveninde de rol oynadığını ortaya koydu. Araştırmacılar, bu konuya açıklık getirmek amacıyla yakın zamanda bir çalışma gerçekleştirdi. Sonuçlara göre sosyal bulaşma, kibrin yayılmasında fark edilmeyen ancak önemli bir rol oynuyor çünkü araştırmacılara göre sosyal bir ortama girdiğimizde ortamda aşırı güven söz konusuysa biz de oradaki aşırı güven zihniyetini benimseyebiliyoruz.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PSİKOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş