İğneleme, Kendinle Dalga Geçme ve Özel Şakalar: İş Hayatında Mizah Rehberi

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Birkaç yıl önce, bir araştırma gerçekleştirdik ve bu araştırma kapsamında katılımcılardan, VisitSwitzerland.ch (bu siteyi biz uydurduk) adlı bir seyahat hizmetleri şirketi için bir reklam kampanyası oluşturmalarını istedik. Katılımcıları küçük gruplara ayırdık; onlara İsviçre’den bir dağ, bir göl manzarası ve İsviçre’nin meşhur kırmızı arka plandaki beyaz artı işaretli bayrağının olduğu bir fotoğraf gösterdik ve şu soruyu sorduk: “Sizi İsviçre’ye aşık eden şey nedir?” Katılımcılara, akılda kalıcı bir yanıt bulmaları için üç dakika verdik ve sonrasında kendi gruplarında fikirlerini paylaşmalarını istedik.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş