Amaç Peşinde: Zorlu Ancak Elzem Bir Arayış

Mart 2022

Daha fazla içerik için

AMAÇ ODAKLI start-up’lar arasında en büyük başarı hikayelerinden birine Gotham Greens imza attı. Şirketin gelişmiş hidroponik tarım tekniklerini kullanarak ürettiği taze, yüksek kalite, pestisitsiz ürünleri Amerika’da 40’tan fazla eyalette satılıyor. Kurulduğu 2009 yılından beri şehir sınırları içinde yer alan, kullanılmayan, terk edilmiş 500 bin metrekare büyüklüğündeki endüstriyel bölgeyi, geleneksel çiftliklerden yüzde 95 daha az su ve yüzde 97 daha az arazi kullanan kentsel seralara dönüştürdü. İlk yılından itibaren kâr etmeye başlayan Gotham Greens, Business Insider’ın “Amerika’nın En Cool 50 Yeni Şirketi” listesinde yer buldu. Şirket 2020 sonu itibarıyla 130 milyon dolarlık yatırım çekmeyi başarmıştı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş