Aktivist Hissedarların Hakkından Gelebilmek

Mayıs 2014

Daha fazla içerik için

Yarek Waszul

Aktivist yatırımcı Nelson Peltz, Temmuz 2013’te PepsiCo Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi’yi çağırarak şirketi Train Fund Management’ın PepsiCo’nun 1,3 milyar dolarlık hissesini topladığını söyledi. PepsiCo’nun Kraft’ın eski atıştırmalık ürünler şirketi Mondelez International’ı (bu şirkette Peltz’in 1 milyar dolarlık payı vardı) satın almasını ve ardından içecek ve yiyecek olarak iki farklı şirkete bölünmesini talep etti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş