(ABD Dışındaki) Holdingler Neden Büyüyor?

Aralık 2013

Daha fazla içerik için

William Brown

Gelişmiş dünyada holdingler dinozorlara benzetilebilir. Ancak gelişmekte olan dünyada, çok yönlü şirket toplulukları büyümelerini sürdürüyor. Son zamanlarda yaşanan küresel ekonomik yavaşlamaya rağmen, ciroları son on yılda hızla yükseldi: Bu rakam Hindistan ve Çin’de yılda yüzde 23; Güney Kore’de yüzde 11. Yeni bir McKinsey araştırmasına göre Hindistan, Güney Kore ve Çin’de kamu kurumları haricindeki en büyük 50 şirketten sırasıyla 45’i, 40’ı ve 20’sini holdingler oluşturuyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş