Yöneticiler Müşterilerin İstediği Fikirleri Reddediyor

Temmuz-Ağustos 2014

Daha fazla içerik için

Adrian Johnson

Araştırma: University of San Diego’dan Jennifer Mueller, University of Illinois at Urbana-Champaign’den Jeff Loewenstein ve Yaratıcı Liderlik Merkezi’nden Jennifer Deal onlarca yeni ürün fikrini değerlendiren bir şirketi araştırdılar. Araştırmacılar, orta ve üst düzey yöneticilerden, fikir üreticilerinden ve paydaşlardan her fikri yaratıcılık, uygulanabilirlik ve kârlılık açısından puanlamalarını istedi. Ardından müşterilere her bir fikrin ne denli arzulanabilir olduğunu sordular.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş