Yıkıcı İnovasyon: 20 Yıldaki Gelişim

Mayıs 2015

Daha fazla içerik için

İnovasyon kavramı söz konusu olduğunda birçok tanım ve teori üretilmesine karşın içlerinde en net, en vurucu ve en deneyimlenenlerin başında “Yıkıcı İnovasyon” gelir. Harvard Business School profesörü ve dünyanın en önemli fikir önderlerinden biri olan Clayton Christensen tarafından geliştirilen bu teori, büyük şirketlerin genelde ihmal ettiği alt segmentlerden doğan, hızla gelişip büyüyerek sonunda hakim oyuncuları yıkacak noktaya taşınan inovasyon uygulamalarının çerçevesini çizer.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş