Yeteneklerimizi Olduğunun Çok Üzerinde Görüyoruz

Nisan 2014

Daha fazla içerik için

Testten sıfır alan kişiler, 10 sorudan yedisine doğru cevap verdiklerini düşünüyordu. Gönüllülere yapılan bir online mantık testinde düşük sonuç alanların büyük çoğunluğu kendi yeteneklerini olduğunun çok üzerinde görüyordu: 10 soruda sıfır doğru yapanlar, ortalama yedi soruya doğru cevap verdiklerini düşünüyordu. University of Cologne’dan Thomas Schlösser ve Cornell’den David Dunning’e göre iyi sonuç almaya yönelik becerileri olmayan kişiler kendileri de dahil performansı takdir etme...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş