Yapay Zekâ Ekip Üyeleri Devreye Girdiğinde Performans Düşüyor

30 Mayıs 2024, Perşembe

Columbia Business School’dan Bruce Kogut ve iki meslektaşı; Harvard Business School’dan Fabrizio Dell’Acqua ve Yeshiva University’den Patryk Perkowski, yapay zekânın takım işleyişine olan etkisini incelediler. İki kişiden oluşan 110 takımdan, 12 tur boyunca Süper Mario Party’nin Dash and Dine adlı video oyununu oynamaları istendi. Oyuncuların, bir tarif için malzeme toplamaları gerekiyordu. Altı turun ardından bazı takımlardan birer üye, yapay zekâ botuyla değiştirildi. Diğer son altı turda bir üyesi değiştirilen takımlar, diğer takımlardan ortalama üç malzeme daha az topladılar. Sonuç:Yapay Zekâ Ekip Üyeleri Devreye Girdiğinde, Performans Düşüyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş