Veri Bilimi, İş Piyasasını Nasıl Altüst Ediyor

Eylül 2017

Daha fazla içerik için

Veri bilimi ve analitik içeren işlerin hızla arttığı ve bunun da yetenek kıtlığına yol açtığı bir gerçek. Fakat IBM, Burning Glass ve Yüksek İşletme Eğitim Forumu’nun yaptığı bir çalışmaya göre, bu kapsamlı kategorinin altında pek çok detay var. Araştırmacılar, iş unvanlarını ikiye-ikilik bir matrise yerleştirdi (aşağıda görüldüğü gibi), ve bunu, her bir pozisyonun doldurulmasının ne kadar zor olduğunu ve Amerika’da gelecek beş yılda doğacak yeni unvan sayılarını göz önüne alarak yaptı. Buna göre, veri bilimci, veri mühendisi ve analitik direktörü, en hızlı gelişen ve doldurulması en zor olan pozisyonlar (bu kişileri işe almak çok maliyetli).

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş