Vaka Çalışması: Yüz Tanıma Teknolojisi Güvenliği Artırıyor mu?

28 Ekim 2022, Cuma

Güvenlik görevlisi, alarmın tiz sesinden Beth Williams’ı duyamıyordu. Flaş LED ışıkları Cub House gündüz bakım evinin toz mavi ve pastel pembe duvarlarında bir aşağı bir yukarı dans ediyordu. Güvenlik görevlisi, Maria Sanchez’in kızını almak için sınıfa girmesini engellemek üzere ona doğru hamle yaparak kolunu onun göğüs hizasına doğru uzattı. Maria çok korkmuş görünüyordu; Cub House’un kurucusu ve direktörü olan Beth ise dehşete düşmüştü. Hemen güvenlik görevlisinin yanına koşarak adamın kulağına doğru, “Sıkıntı yok” diye fısıldadı. Telefonunu çıkarıp birkaç numara tuşladığında alarm ve ışıklar durdu. Sınıfların birinde piyanoda çalınan "Somewhere Over the Rainbow" melodisi kaldığı yerden devam etti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş