Vaka Çalışması: Bir Banka Yapay Zekâyı Ne Kadar Agresif Bir Şekilde Benimsemeli?

Mayıs 2024

Daha fazla içerik için

Siti Rahman, Malezya merkezli NVF Bankası’nın CEO’su, üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümünün koridorlarında aceleyle ilerliyordu. Her zamanki gibi yetenek yönetimi toplantıları için finans departmanına gittiğini düşünerek şoförünü yanlış binaya yönlendirmişti ve şimdi geç kalıyordu. Odaya yaklaşırken, 18 ay önce Google’dan NVF’ye katılan yapay zekâ inovasyon başkanı Michael Lim’in öğrencilerle tanışıp buzları erittiğini duyabiliyordu. “Biliyorsun, NVF’nin açılımı eskiden Pek Hızlı Değil idi” dedi kıkırdayarak. “Ama banka 21’inci yüzyıla doğru yavaşça ilerliyor.”

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş