Ücretli Reklam Paylaşan Influencer’ın Takipçisi Arttıkça Etkileşimi Düşüyor

Şubat 2024

Daha fazla içerik için

İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Dr. Naim Çetintürk yaptığı çalışma ile pazarlama faaliyetlerinin önemli unsurlarından influencer kullanımında şirketlerin nasıl daha fazla verimlilik elde edebileceklerini araştırdı. Tematik yayın yapan daha düşük takipçili hesapların yüksek ücretler talep eden bir mega influencer’a göre daha etkili olabildiğini gösteren çalışma, şirketlerin benzer bütçelerle onlarca nano ve mikro hesapla toplamda çok daha fazla etkileşim sağlayabileceğini ortaya koyuyor. Sonuç: Ücretli Reklam Paylaşan Influencer’ın Takipçisi Arttıkça Etkileşimi Düşüyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş