Toplantılarınız Neden Berbat Geçiyor? Ve Bu Konuda Ne Yapabilirsiniz?

Ocak 2019

Daha fazla içerik için

Jason Schneider

Büyük bir ABD bankasında kıdemli başkan yardımcısı olan Dave, bire bir çalışmalar söz konusu olduğunda güçlü bir yöneticiydi. Fakat 360 derece geribildirimler, kritik bir konuda zorluk yaşadığını ortaya koydu: Etkili toplantılar yürütmek. Birçok çalışan, Dave’in yaptığı toplantıları “zaman kaybı” olarak nitelendiriyordu. Çok sık toplantı yapmak istediğini, toplantılarda sadece birkaç kişinin söz almasına müsaade ettiğini ve katılanların; fikir alışverişi yaptığı, eleştirel düşünmeye teşvik edildiği bir ortam yaratamadığını belirttiler. Bu yorumlar, Dave’i çok şaşırttı. Toplantılarda iyi iş çıkardığını düşünüyordu. En azından, diğer yöneticilerin çoğundan daha iyiydi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KENDİNİ YÖNETMEK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş