Taşınmanın Kolay ve Zor Olduğu Yerler

Temmuz 2022

Daha fazla içerik için

Pek çok ülke yabancı çalışanların işe alınma ve taşınma sürecini kolaylaştırmak adına adımlar atmış durumda. Örneğin Fransa girişimcilere özel bir “yetenek pasaportu” verirken, Japonya’nın teknoloji sektöründe çalışanlara yönelik ayrı bir vize kategorisi bulunuyor. Bu duruma istisna olan iki ülke var: vasıflı çalışanları sert engeller ve bürokratik açmazlarla mücadele etmek zorunda bırakan Amerika Birleşik Devletleri ve pandeminin başından itibaren sıkı sınır kontrolleri uygulayan Çin.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş