Talep Üzerine Erişilen İşgücünü Yeniden Düşünmek

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Paul Wearing

Dijital yetenek platformları olgunlaştı ve birçok şirket yetenekli gig çalışanları bulmak için bunlardan yararlanıyor. Artık bu konuya stratejik yaklaşmanın zamanı geldi. Kronik yetenek kıtlığının, otomasyonun ivmesini artırmasının ve dijital dönüşümün esas olduğu çağımızda şirketlerin yetenekli çalışan sorunu büyüyor ve bu sorun, stratejik bir darboğaz haline dönüşebilir. Şirketler ihtiyaç duydukları anda, doğru işleri yapacak doğru becerilere sahip çalışanları nasıl bulacak? Yeteneklerin yarı ömrü gitgide azalıyor ve birçok meslek yıllar içinde yok olmaya yüz tutuyor. Sadece bununla da kalmıyor, bazı temel demografik değişimler de gerçekleşiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş