Sosyal Platformlarda Yaş Almış Kesime Ulaşmak

Şubat 2020

Daha fazla içerik için

Yaş almış kesimin sosyal platformlarla ilişkisine dair kapsamlı bir çalışma… Birleşmiş Milletler, 2015 yılında World population aging, 1950-2050 başlıklı bir araştırma yayınlamıştı. Bu araştırmaya göre 2017’deki 60 yaş üstü küresel nüfusun 1980’dekinin iki katından fazla olması bekleniyordu ve BM, bu tahmininde yanılmadı. 2050’deyse bu rakamın 2,1 milyara ulaşması bekleniyor. Bu sayı, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in nüfusundan (yaklaşık 1 milyar 400 milyon) bile daha fazla. Yine BM’nin World population prospects 2019 çalışması çok çarpıcı bir olguyu ortaya çıkardı: 2018 yılında, tarihte ilk defa 65 yaş üstü nüfus, 5 yaş altı nüfusu geçmiş bulunuyor. Aynı çalışma, 2050 yılı için Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşayan her 4 kişiden birinin 65 yaş ve üstü olacağını öngörüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: SOSYAL PLATFORMLAR
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş