Daha fazla içerik için

Sürdürülebilir bir kurum kültürü oluşturmak istiyorsanız çeşitlilik ve kapsayıcılık taleplerine kulak verin. Geride bıraktığımız 50 yıllık dönemin getirdiği değişimlerden biri de yönetim ve liderlik anlayışında “çeşitlilik yönetimi” kavramının her geçen gün daha da öne çıkması. Kadınların yönetim kadrolarına girmeye başlaması, iletişim ve ulaşım teknolojilerinin kültürler arası etkileşimleri teşvik etmesi, göçün ve küreselleşmenin etkileri, ortalama yaşam beklentisinin artması; toplumsal adalet ve eşitlik taleplerinin de artmasına sebep oldu. Çeşitlilik, iş dünyasında geniş yere sahip birçok kavramın aksine ilk kez oldukça yakın bir zamanda, 1980’lerin sonlarında çeşitlilik yönetimi olarak Kuzey Amerika’da ortaya atıldı. Bu kavram çok uluslu ve küresel şirketlerin bu konudaki hassasiyeti ve demografik krizleri fırsata dönüştürme güdüleri nedeniyle diğer ülkelerde de uygulanmaya başlandı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş