Sokratik Tasarım: Karanlık Maddeyi Aydınlatmak

Kasım 2017

Daha fazla içerik için

Neredeyse yirmi yıl boyunca küçük ve büyük şirketler, üniversiteler, sosyal etki odaklı kurumlar, belediyeler ve devlet daireleri için çalıştıktan, hedeflerini, stratejilerini, hizmetlerini, iletişim biçimlerini, iş modellerini ve dijital dönüşümlerini belirledikten sonra, her değişim programının en sonunda bir çıkmaz sokağa tosladığını fark ettim; buna “Karanlık Madde” diyorum. Karanlık Madde, mevkileri, geçmişleri, cinsiyetleri ve rolleri fark etmeksizin hemen her insanın değişime ve inovasyon için işbirliği kurmaya çeşitli seviyelerde direnç gösterdiği geniş ve bilinmeyen bir bölgedir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş