Sloganınız Beğenilir mi Yoksa Unutulmaz mı Olmalı? Muhtemelen İkisi Birden Olamaz…

Şubat 2024

Daha fazla içerik için

​Sloganlar bir marka kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Firmalar bunları oluşturmak ve iletmek için çok büyük meblağlar harcar. Ancak başarılı bir sloganın nasıl oluşturulacağına dair tavsiyeler (örneğin; “yaratıcı olun”, “markanın ruhunu yakalayın” gibi), genel ve belirsiz önerilerle sınırlı kalıyor. Yeni bir çalışma, insanların bir sloganı sevmeleri ya da hatırlamalarına neden olan dilsel özelliklere odaklanarak her ikisini de başaran bir slogan bulmanın neden zor olduğunu gösteriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş