Praava Health CEO’su ve Kurucusu ile Gelişen Bir Pazarda Sağlık Hizmetlerini Yeniden Ele Almak Üzerine...

Mayıs 2024

Daha fazla içerik için

Bangladeş’teki sağlık hizmetlerine olan takıntım annemin apandisit sorunuyla başladı. Yıl 2011’di ve bir kuzenimin düğününe katılmak içi New York City’deki evimden Bangladeş’in başkenti Dakka’ya gelmiştim. Annem, karnına saplanan keskin ağrıdan şikayet edince ailem onu hemen hastaneye götürmüştü. Fakat hastanede annemin -ve gördüğümüz kadarıyla diğer hastaların- aldığı (ya da alamadığı diyelim) bakım, çok kötüydü. Annemi muayene etmeleri için doktorların peşinden koşmamız gerekmişti. Üstelik, peşlerinden koşsak dahi hiçbirinden net bir cevap alamamıştık. Yapılan incelemeler ve testler saatler sürüyordu ve hemşireler son derece ilgisizdi. En kötüsüyse, annemin ameliyatının gecikmesi ve ardından baştan savma bir şekilde yapılmasıydı. Sonunda durumu daha da kötüleşince onu Bangkok’a götürdük. Oradaki doktorlar onu ikinci bir ameliyata aldılar. Bir sene sonraysa Virginia’da, ilk ameliyattan kaynaklanan komplikasyonlardan dolayı bir operasyon daha geçirmesi gerekti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş