Daha fazla içerik için

Odak noktası, hesap verebilirlikten öğrenmeye kayıyor. Brian Jensen, Colorcon’da artık yıllık değerlendirmelerle zaman kaybetmediklerini söylediğinde, kendisini dinlemekte olan İK yöneticilerinden oluşan topluluk şok olmuştu. Yıl 2002’ydi ve Jensen bu ilaç şirketinin küresel insan kaynakları üst yöneticisiydi. Wharton Busiess School’daki bu sunumunda Jensen, Colorcon’un istenilen davranışları oluşturmak ve performansı yönetmek için çok daha etkin bir yol bulduğunu anlatıyordu: Süpervizörler insanlara anlık geri bildirimler veriyorlar, performansı bireysel hedeflerle ilişkili hale getiriyorlar ve iyi şeyler yaptığını gördükleri kişilere haftalık bazda, küçük primler veriyorlardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş