Pazarlamacılar için Yeni Bir Fırsat: E-Spor

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

Şampiyonluk maçları, turnuvaları, fanatik izleyicileri, ünlü oyuncuları ve takım üniformalarıyla alışıldık spor dallarına benzeyen e-spor, dünyada olduğu kadar ülkemizde de giderek artan bir hızla gelişiyor. İzleyici ve oyuncu sayısının artmasıyla giderek daha büyük bir kitlenin hayatında yer edinmeye başlayan bu yeni spor alanı, pazarlamacılar için özellikle sponsorluk ve reklam alanında önemli fırsatlar sunuyor. İzleyicilerinin çoğunun Y Jenerasyonu olduğu ve bu jenerasyonun reklamlardan kaçınmak konusunda oldukça usta olduğu düşünülürse akıllıca yapılan bir sponsorluk veya reklam çalışmasının, pazarlamacılar tarafından ulaşılması güç olarak tanımlanan bu kitleye erişmek ve etki etmek için iyi bir fırsat sunacağı yadsınamaz.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş