Öğrenme Eğrileri ile Daha Başarılı Bir Organizasyon

Haziran 2022

Daha fazla içerik için

Everett M. Rogers’ın yeni fikir ve teknolojilerin nasıl yayıldığını açıklayan çalışmalarıyla popüler hale getirdiği S Eğrisi aynı zamanda insanların yeni bir uzmanlık alanında becerilerini geliştirirken izledikleri yolu da tarif ediyor. Ben buna S Öğrenme Eğrisi diyorum. En başta, başlangıç noktası olarak bilinen evrede, gelişim yavaş gerçekleşiyor ve çaba gerektiriyor. Bu aşamadan sonra, insanlar yeni beceriler edinip engelleri aştıkça hızlı bir ilerleme kaydediliyor; ben bu kısmı optimum nokta olarak adlandırıyorum.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş