Müşteriler, Beklemekten Nefret Mi Ediyor? Pek Sayılmaz…

Aralık 2017

Daha fazla içerik için

Ne sıklıkla kendinizi bilgisayardaki ilerleme çubuğunun, uygulamaların yüklenmesini veya bir aramanın tamamlanmasını ağır ağır göstermesini izlerken, hayretler içerisinde “Bu kadar süren nedir?” diye sorarken buluyorsunuz? İyi yöneticiler bekleme zamanı konusunda endişelidir çünkü bir hayli bulgu (ve tabii ki ortak akıl), bekleme zamanını azaltmanın müşteri memnuniyetini artıracağını belirtiyor. Ne var ki, bizim araştırmamız başka bir yaklaşımın; sadece insanlara neden bu kadar uzun sürdüğünü göstermenin, daha iyi sonuçlar getirdiğini ortaya koyuyor. Müşteriler, onlar adına yapılan işleri görebildiğinde beklemeyi daha katlanılabilir buluyor ve hizmete daha çok değer vermeye başlıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş