Kronos'un CEO'su İle Sınırsız Bir İzin Politikası Başlatmak Üzerine...

Aralık 2017

Daha fazla içerik için

1979’da okuldan çıkar çıkmaz, Kronos’un ilk çalışanlarından biri olarak buraya katıldığımda, şirket yeni çalışanlarına iki haftalık ücretli izin verdi. Bir seviyeye kadar, şirkette kaldığınız her yıl için ek bir gün daha kazanıyordunuz. Bu, çoğu şirketin izin zamanlarını kontrol etme yoluydu ve sayılar değişse bile, hâlâ daha çoğu bu yolu kullanıyor. 1984’te ulusal satış yöneticiliğine terfi ettim ve dört yıl sonra, küresel satış ve servislerden sorumlu başkan yardımcısı olarak yönetici bir pozisyona yükseldim. İşletme yazılımları ve hizmetleri tasarlayan Kronos, üst düzey yöneticilerin izin zamanlarını izlemeye gerek duymayan ve uygun gördükleri kadar gün izin alabildikleri köklü bir politikaya sahipti. Bu gayet mantıklıydı. O zamandan önce bile, üst düzey rollerdeki insanların 7/24 çalışması gerekiyordu. Geceleri, hafta sonları ve aile gezileri boyunca sürekli çalışınca, saatlerinizi takip etmenin ya da resmi bir “tatil günü” ilan etmenin neredeyse bir anlamı kalmıyor. O zamandan beri Kronos’ta yönetici pozisyonlardayım ve son 12 yıldır CEO’yum. Bu yüzden, yaklaşık 30 yıldır izin zamanlarımı takip etme gereği duymuyorum.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş